UPPFÖDARE OCH KENNLAR
En kennelannons på denna sida kostar 100,-/år. Kennelannons kan du ha som är medlem i B-R och har rätt till valphänvisning från SKK, se info under punkt 10 här
När du betalar in avgiften skicka samtidigt ett mail till valphanvisare@borzoi-ringen.com om att du har betalat in och vill ha kennelannons, då kollar valphänvisaren att allt är OK enligt de bestämmelser som klubben har gällande valphänvisning (något du som uppfödare förstås också har kollat innan inbetalning).
Om du inte haft annons tidigare skicka de uppgifter och bild som ska vara i annonsen. Märk mailet "Kennelannons". När jag som webansvarig fått bekräftat från kassör och valphänvisare läggs annons upp på hemsidan. När du har annons och behöver ändra t ex adress eller byta bild kontakatar du mig (webansvarig) på barowiak@gmail.com.
I priset ingår att man kan göra reklam för kommande/planerade/födda valpkullar (se "Köpa borzoi")

Kennel Anniehood
Marina Pettersson
Orrspelsv. 1
683 33 Hagfors
Mobil: 0703-290599
E-post: anniehood@telia.com
Hemsida: www.simplesite.com/Anniehood

Kennel Barowiak
Lena Insulander
Tiggeby 1
635 13 Eskilstuna
Telefon: 016- 210 61
Mobil: 070-211 30 34
E-post: barowiak@gmail.com
Hemsida: www.barowiak.se

Kennel Bierioza´s
Helene Frid
Kårstavägen 48
762 94 Rimbo
Mobil: 070-655 44 84
E-post: helene.ahlgren@yahoo.com
Hemsida: http://www.bieriozas.n.nu

Kennel Blue Runes
Svante Norr
Gamla prästgården, Lännäs 580
715 93 Odensbacken
Mobil: 070-610 06 31
E-post: svante.norr@gmail.com
Hemsida: www.facebook.com/tunasborzoi/

Kennel Borzowski's
Annica Nilsson
Boglösa Ålsta 10
749 51 Grillby
Telefon: 0171-242 92
Mobil: 070-5253008
E-post: borzowski@ebox.tninet.se
Hemsida: http://www.borzowski.se/

Kennel Bravehounds
Anne-Lee och Reynard Franklin
Skogsgläntevägen 6
426 68 Västra Frölunda
Telefon : 031- 29 60 36
Mobil: 0705-29 60 36
E-post: franklin@majsol.se
Hemsida:  http://www.bravehounds.se

Kennel Chernak's
Christina Sjökvist Persson
Mjäldrunga Olsholmen
52154 Floby
Telefon: 0515-490 47
Epost: chernaks@telia.com
Hemsida: www.chernaks.se

Kennel Dikaja
Yvonne Ljungström Christiansen
Gladsax 207
SE-27294 Simrishamn
Mobil: 0768-75 75 82
E-post: yvonne_lj@hotmail.com
Hemsida: www.dikaja.dinstudio.se/

Kennel Hagabergslidens
Ragna Hellberg
Sveaborgsvägen 16
439 73   FJÄRÅS
Telefon: 0300-54 15 44
Mobil: 0708-137773
e-post: ragna.hellberg@gmail.com
hemsida: www.hagabergslidenskennel.se

Kennel Iorek's
Anna & Izabelle Åkerström
Stallvägen 8
785 45 BJÖRBO
0737-613148 el 070-2530722
E-post: ioreksborzoi@hotmail.com
Hemsida: www.ioreks.com

Kennel Ja-Lo-Blue
Monica Lewin
Kärsögård, Paris Söder
178 90 Ekerö
Telefon: 08- 56 05 33 33
Mobil: 0708-73 65 77
E-post: monicalewin@hotmail.com
Hemsida: http://ja-lo-blue.tk

Kennel Jarindjas
Maria Mårdén
By Hyltan
312 94 Laholm
tel. 0430-20082 0730-309648
E-post: maria@jarindjas.se
Hemsida: http://www.jarindjas.se/

Kennel Jaroslav
Stefan & Carina Arnberg
Haggården, Tolvmilavägen 125
784 76 Borlänge
Telefon: 0243-23 24 81
E-post: kenneljaroslav@gmail.com
Hemsida: www.kenneljaroslav.se/

Kennel Jelistaz
Susanna & Stefan Söderberg
Dybo, Geddeholm 10
725 97  Västerås
Telefon: 070-342 51 97
Mail: jelistaz@telia.com
Hemsida: www.kenneljelistaz.se

Kennel Knutsater
Cecilia & Henrik Knutsäter
Västra Storgatan 1
27460 Rydsgård
Telefon 0411-42772
mobil 076-8072466
E-post: knutsater@telia.com
Hemsida: www.knutsater.se

Kennel Kozlowski's
Cecilia Wennberg Stener
Movägen 27
820 41  Färila
070-6253804
Epost: borzoi@kozlowskis.se
Hemsida: http://www.kozlowskis.se

Kennel LeiCro's
Lillemor o Conny Croneryd
Orrlyckan
599 91 Ödeshög
Telefon 0144-10132
E-post: lillemor@leicros.com
Hemsida: www.leicros.com

VÄNTAR VALPAR
Kennel Lynx

Elisabet Jonsson   
Södra Såneby 220
68694 Rottneros
Telefon: 0565-600 85
Mobil: 070-602 28 82
Epost: libe@telia.com 
Hemsida: www.simplesite.com/lynxborzoi

Kennel Pomzoi
Katarina Lundberg-Tuoma & Jan Tuoma Missenträsk 104
93695 Jörn
Telefon: 070-6532029
E-post: katarinatuoma51@gmail.com
Hemsida: www.pomzoi.se

Spirit Of Mantra's 
Anki Öberg
Bondhyttan 17
783 91 Säter 
0704-469595
E-post: anki@ultimatedog.se
Hemsida: www.spiritofmantras.se

HAR VALPAR
Kennel Tarasov

Susanne Persson
Myssinge 56
74793 Alunda
Telefon: 0174-24095 070-6450436
E-post: tarasovborzoi@hotmail.se
Hemsida: http://tarasovborzoi.weebly.com/

Kennel The Flying Zoi's
Annete Köster
Box 37
253 05 Mörarp
Telefon: 042-702 18
Mobil: 070-3474292
E-post:  flyingzois@telia.com
Hemsida: http://flyingzois.com

Kennel Timirinjas
Ritva-Liisa & Emma Westerlund
Åmkroken 27
922 75 Åmsele
Telefon: 070-6775302
E-post: timirinjas@hotmail.com
Hemsida: www.wix.com/timirinjas/timirinjas

HAR VALPAR
Kennel Tinniwinnies

Elisabeth Gyllenswärd
Fråsttorp 3
57892 Aneby
Tel: 036-83035
Mobil: 076-1619149
Mobil: 070-4754951
E-post: info@tinniwinnies.se
Hemsida: www.tinniwinnies.se


Kennel Top Tail´s
Annette Norell
Emmagatan 16, 
382 41  Nybro
073-923 81 35
E-post: annette_norell@hotmail.com
Hemsida: www.toptails.dinstudio.se/

Kennel Ulfur
Susanne Holmström
Nybble Kulltorp 1
614 92 Söderköping
Telefon: 073- 633 83 05
E-post: susanne.m.holmstrom@telia.com
Hemsida: http://www.ulfur.se/

Kennel Undimoon
Erja & Thomas Warell
Etelhem Hageby 839 
623 74 Stånga, (Gotland)
Telefon: 0498 49 49 16
Mobil:070 510 93 27, 070 286 41 44
E-post: undimoon@hotmail.com
Hemsida: www.undimoon.com

Kennel Valtahlia's
Anette Möller
Östra Vallby 205
463 96 Nygård
Mobil: 070-3096776
E-post: valtahlia@gmail.com
Hemsida: http://www.valtahlia.se/

Vanja Marthin
Malgovik 133
912 91 Vilhelmina
073-8151621
E-post: Vanja.marthin@hotmail.se
Hemsida:https://m.facebook.com/Malgoviks-Gårdsfår-501453939998758/?ref=bookmarks

Kennel Velikij
Cecilia Häggström
Tabergsstigen 3
416 69 Göteborg
Mobil: 0706-18 45 77
E-post: cecilia@velikij.se
Hemsida: http://velikij.se

Kennel Yermoloff
Anneli & Dan Persson
Klockedalsvägen Nedregården
511 42 Kinnahult
Telefon: 0320-138 91
E-post: yermoloffs@telia.com
Hemsida: www.yermoloff.se