KLUBBMÄSTARE 2017

Bergsbrunna Gård, Uppsala 17 september.
Domare: Jonny Hedberg och Karin Hurtig
Foto: Robert Kalinowski

Tarasov's Korona
e.SE UCH Tarasov´s Inverness u.SE DK UCH Ulfur Amulett
Uppfödare: Sussi Persson, Alunda Ägare: Annika Lersten, Karlstad

Novisklass
 
1:a    332p              Tarasov´s Korona e.SE UCH Tarasov´s Inverness u.SE DK UCH Ulfur Amulett
                               Uppfödare: Sussi Persson, Alunda Ägare: Annika Lersten, Karlstad
 
2:a    328p              Zobbraz Venezia e.Ca UCH Elance Beyound The Blue u.Iorek´s Balenciagia
                                Uppfödare & Ägare: Annelie Gauffin, Uppsala       
 
3:a    327p             Tarasov´s Klenod e.SE UCH Tarasov´s Inverness u.SE DK UCH Ulfur Amulett
                               Uppfödare: Sussi Persson, Alunda Ägare: Annika Lersten, Karlstad
 
4:a    325p              Zobbraz Villa Borghese e.Ca UCH Elance Beyound The Blue u.Iorek´s Balenciagia 
                                Uppfödare Annelie Gauffin, Uppsala Ägare: Lena Lundh, Eskilstuna
 
5:a    312p              Zobbraz Navona e.Ca UCH Elance Beyound The Blue u.Iorek´s Balenciagia
                               Uppfödare & Ägare: Annelie Gauffin, Uppsala       
 
6:a    311p              Blisshound Stallion e.SE UCH DE DH CH Ischyma Maxim u.Rajka Majove Bohemia                                            Uppfödare & Ägare: Lena Lundh, Eskilstuna
 
7:a    290p              Tarasov´s Jarvan Joy e. Rosjanko Kalinow u.Tarasov´s Hailie Jade
                                Uppfödare: Sussi Persson, Alunda  Ägare: Tora Stenbeck Straarup, Uppsala

Licensklass
 
1:a    327p              SE LCCH Rusich Chayka At Tarasov e.Rubin For Rusich u.Rusich Sokolka
                                Uppfödare: Irina Korshunova, Ryssland   Ägare:  Sussi Persson, Alunda
 
2:a    319p              Bierioza´s Vesta e.SE UCH Tarasov´s Inverness u.C.I.B SE EE LV UCH EstW-10
                                Ulfur Astra
                                Uppfödare & Ägare: Helene Frid, Rimbo
 
3:a    312p              Tarasov´s Karma e.SE UCH Tarasov´s Inverness u.SE DK UCH Ulfur Amulett
                               Uppfödare & Ägare: Sussi Persson, Alunda
 
4:a    303p              Bierioza´s Copernicus e.SE UCH Tarasov´s Inverness u.SE EE LV UCH EstW-10 Ulfur
                                 Astra
                                Uppfödare: Helene Frid, Rimbo Ägare: Maria Annala, Köping
         
5:a    298p              Tarasov´s Knight Rider e.SE UCH Tarasov´s Inverness u.SE DK UCH Ulfur Amulett
                                    Uppfödare & Ägare: Sussi Persson, Alunda
 
6:a    297p              Bierioza´s Biela e.SE UCH Tarasov´s Inverness u.C.I.B SE EE LV UCH EstW-10 Ulfur
                                    Astra                                 
                                   Uppfödare & Ägare: Helene Frid, Rimbo
 
7:a    294p              Bierioza´s Galileo e.SE UCH Tarasov´s Inverness u.SE EE LV UCH EstW-10 Ulfur Astra
                                Uppfödare: Helene Frid, Rimbo Ägare: Maria Annala, Köping

8:a    290p              SE UCH Tarasov´s Inverness e.CH Teine Art Nouveau  u.SE UCH SE LCCH  Tarasov's
                                   Grey Pearl
                                 Uppfödare & Ägare: Sussi Persson, Alunda
  
9:a    289p              SE LCCH Bierioza´s Cassiopeia e.SE UCH Tarasov´s Inverness u.C.I.B SE EE
                                    LV UCH EstW-10 Ulfur Astra 
                                 Uppfödare & Ägare: Helene Frid, Rimbo

Veteranklass

1:a     311p              SE LCCH Bierioza´s Bellatrix e.SE UCH Tarasov´s Huzzler u.C.I.B SE EE LV UCH 
                                    EstW-10 Ulfur Astra
                                    Uppfödare & Ägare: Helene Frid, Rimbo

Avtackning domare
Carin starter, Berra pilot

TIDIGARE ÅRS KLUBBMÄSTARE  finns under fliken HISTORISKA KM